۰۲ – مقدمه‌ای بر مغناطیس و آهن‌ربا

در این ویدیو از کلاس درس با مقدمات مغناطیس آشنا می شویم. مفهوم آهنربا، قطب‌های آهن‌ربا و … مفاهیمی است که در این ویدیو یاد میگیریم.

این نوشته در فیزیک ۳ و آزمایشگاه, مغناطیس, ویدیوهای محمد ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

7 پاسخ به ۰۲ – مقدمه‌ای بر مغناطیس و آهن‌ربا

 1. عباس می‌گوید:

  سلام
  تصویر بالا نمی یاد…..چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سلام می‌گوید:

  سلام
  ای بابا این که کار نمیکنه. چرا تصویر نمییاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
  اگه بررسی بشه ممنون میشیم
  واقعا متشکریم که ما رو از این ویدو ها بهره مند میکنید.

 3. سحر می‌گوید:

  چرا تصویر بالا نمیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. masein می‌گوید:

  ba vpn vasl shodam download shod
  ye emtahani bokonin

 5. HanieH می‌گوید:

  سلام
  راستش منم سوالایی تو این زمینه دارم که تا امروز جوابی واسشون پیدا نکردم…
  _مگر نه اینکه پیش نیاز اعمال نیرو وجود میدانه و مگر میدان و نیرو لازم و ملزوم همدیگه نیستن پس چطوریه که تو مبحث مغناطیس با میدان مغناطیسی پیچه و سیم لوله مواجه میشیم و عملا کنشی از نوع نیرو که جابجایی فیزیکی بدنبال داشته باشه شاهد نیستیم. مثلا تو تعیین میدان سیم و مستقیم و بلند تنها به تعیین جهت میدان بر براده ها اکتفا میکنیم و نیرو و به تبع آن جابه جایی برای اجسامی به ریزی و کم وزنی براده ها در نظر نمیگیریم و عملا تو آزمایشایی هم که شخصا انجام دادم شاهد جا به جایی براده ها نبودم و یا اصلا چطور ممکنه که سیم لوله ی حامل جریان با داشتن میدان قادر به جذب و دفع اجسامی مثل میخ اهنی نیست و با روی کار اومدن هسته ی اهنی که ماهیتا خاصیت مغناطیسیش به سیم لوله برمیگرده شاهد بر هم کنش جاذبه و دافعه ای رو همون میخ اهنی هستیم؟!؟!؟!؟!
  من فکر میکنم تصورمون از مغناطیس از ریشه غلطه، به نظرم مغناطیس یه خاصیت میکروسکوپیکه که بنا به شرایط شکل گرفته اطراف ماده قادر به جابجایی حوزه ها در ابعاد محدوده که شاید این امر مربوط باشه به تراکم ابرهای الکترونی ماده و در نهایت میرسیم به کنش درون ذره ای و نه چیزی فرا تر از اون و در ابعاد ماکروسکوپیک…
  البته توجیهی که شخصا برای این امر دست و پا کردم اینه که سیم لوله ، جمعی از الکترونهای پراکنده است که خب اونا توانایی اعمال نیرو رو ندارن ولی خب بعد این سوال برام پیش میاد که پس چطور ممکنه این ذرات پراکنده بدون وجود عنصر مکملی بتونن خاصیت مغناطیسی رو ” القا ” کنن…….!!!!!!!!!!!

  ***این سوالا موقع درس خوندن واقعا رو اعصابمه، متنفرم ازین که هر چی دست و پا میزنن نمیتونم این مسایل و درک کنم طوطی وار حفظ کردنشونم بهم نمیچسبه ولی خب چاره ای نیست…!!!!
  ا

 6. s می‌گوید:

  اینجاس که خدا میگه هر چیزی را زوج آفریدیم
  یه الکترون هم دو تا قطب داره

 7. scort7 می‌گوید:

  خووووووووووووووووووووووووووووووببببببببببه یعنی در حد تیم ملی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>