درباره

«کلاس درس» یک موسسه غیرانتفاعی (not-for-profit) است که هدف آن فراهم کردن آموزش رایگان و باکیفیت برای تمامی فارسی‌زبانان است. ما بر این عقیده‌ایم که آموزش نه محدود به آن چیزی است که در مدارس سراسر جهان به دانش‌آموزان آموخته می‌شود و نه محدود به سن، جنس یا طبقه‌ی خاصی از جامعه. به همین دلیل است که ما قصد داریم به کمک تکنولوژی و به خصوص تکنولوژی به اشتراک‌گذاری ویدیو، با از میان برداشتن تمامی مرزهای مالی و جغرافیایی، امکان یادگیری تمام یافته‌های دانش را برای همه‌ی فارسی‌زبانان مهیا کنیم.  

کلاس درس همچنین شریک آموزشی «خان آکادمی» است و بخش بزرگی از ویدیوهای فارسی این موسسه را فراهم می کند.* خان آکادمی یکی از بزرگترین موسسات آموزشی اینترنتی است که با بیش از سه ملیون کاربر در ماه، در حال گسترش فعالیت های آموزشی و غیرانتفاعی خود به سراسر جهان است.

  ویدیوهای ما  

در حال حاضر کتابخانه ویدیوهای ما شامل بیش از ۴۲۰ ویدیو (و هر روز در حال افزایش) می‌باشد که مباحثی از فیزیک، ریاضیات، نظریه‌ی بازی‌ها و هندسه را پوشش می‌دهند. معلم‌های ما همه روزه در حال مطالعه، آماده‌کردن طرح دروس جدید و ضبط ویدیو هستند و انبار ویدیوهای «کلاس درس» در حال گسترش است.

  ویژگی اصلی ویدیوهای کلاس درس کوتاه بودن آنهاست. هر ویدیوی ما شامل یک موضوع می‌باشد که به طور متوسط در ۱۲ دقیقه بیان می‌شود و به شما امکان آن را می‌دهد که نخست به روی موضوع مطرح شده تمرکز کنید و همچنین امکان این را داشته باشید که این ویدیوها را در زمان‌های کوچکی که در طول روز در اختیار دارید نگاه کنید.

     – ویدیوهای درسی

بخش بزرگی از ویدیوهای ما پوشش‌دهنده‌ی درس‌های دوران دبیرستان، راهنمایی و دبستان است. در این ویدیوها معلم‌های کلاس درس سعی می‌کنند مطابق با برنامه‌ی درسی کتاب‌های درسی تمامی مباحث را پوشش بدهند تا تمامی دانش‌آموزان دسترسی یکسانی به بهترین آموزش ممکن داشته باشند. همچنین، معلم‌های ما تمرین‌های گوناگونی از امتحانات نهایی و کتاب درسی و … را به صورت ویدیوهای کوتاه حل می‌کنند تا کتابخانه‌ی کلاس درس تبدیل به یک مرجع کامل آموزشی برای همه‌ی دانش‌آموزان باشد. هدف ما مهیا کردن مجموعه ویدیوهایی است که نیاز دانش‌آموزان به آموزش اولیه یا هرگونه کلاس‌های تقویتی را به طور کامل حل کند تا از این طریق نابرابری آموزشی کاهش یابد.    

معلم‌های ما

معلم‌های «کلاس درس» با حساسیت بسیار بالا انتخاب می‌شوند. هرچند این حساسیت منجر به کاهش تعداد معلم‌های فعال ما می‌شود، اما به دلیل اهمیت بالای کیفیت ویدیوها، ما کماکان به انتخاب سخت‌گیرانه‌ی خود برای معلم مصر هستیم! این انتخاب ما نه تنها بر اساس دانش معلم، که بر اساس توانایی تدریس ویدیویی باکیفیت و جذاب صورت می گیرد. برای‌آشنایی بیش‌تر با معلم‌های ما به صفحه‌ی «گروه ما» مراجعه کنید.

    * همکاری ما با خان آکادمی تنها آموزشی و در زمینه تولید ویدیو است و هیچ گونه همکاری مالی یا اداری دیگری وجود ندارد.